Co fajnego można robić w weekend?

Chwila oddechu, czyli trzy kolejne dni na które czekamy cały tydzień. Chodzi oczywiście o piątek i drugą połowę dnia, sobotę oraz niedzielę. Wolny czas potrzebny jest każdemu, warto przeznaczyć go na odpoczynek lub zrobienie rzeczy które sprawiają nam przyjemność. Zdarza się, że musimy poświęcić się tematom „pracującym” np. remont, ale wtedy również mamy poczucie dobrze wykorzystanej każdej godziny.

Jak spędzić dobrze weekend i co można robić?

1. Odpocznij

WakacjeTo główny cel. Tak naprawdę odpowiedni balans między pracą, a czasem dla siebie jest ogromnie ważny. Na świecie coraz większą tendencją jest ograniczanie pracy i kierowanie się w kierunku wolnych dni. Wiele osób ogranicza sobie etat do np. 3/4, twierdząc że pozwala im to zachować odpowiednie proporcje.. Są bardziej wypoczęci, łatwiej skupiają się na pracy. Badania naukowców udowodniły, że w niektórych krajach gdzie skrócono liczbę godzin wymaganych do przepracowania w tygodniu – wzrosła efektywność firmy i pracowników!

Wracając jednak do weekendu – pierwszym celem dla Ciebie powinien być odpoczynek. To ważne! Oto kilka pomysłów:

  • jeżeli potrzebujesz dobrego odpoczynku w domu i czasu dla siebie, możesz zaplanować poczytanie książki, relaksując się z kubkiem kawy czy herbaty.
  • dobry film, to coś co pozwala się odprężyć i zrelaksować. Jedni wybierają lekkie komedie, inny trochę cięższe gatunki filmów jak dramaty czy horrory. Jednak cel jest nadal ten sam odpoczynek.
  • spotkanie ze znajomymi. To moment gdy możesz porozmawiać z innymi, sprawdzić co u nich, pobyć w towarzystwie. Dodatkowo, taka forma również może być różna, wypad na piwko czy wyjście do kina.
  • wyjazd za miasto. To bardzo chętnie wybierana forma spędzania czasu. Latem wiele osób wyjeżdża nad wodę, nad jezioro i w góry. W miesiącach zimowych królują góry. Taki weekend pozwala Ci nie tylko zapomnieć o całotygodniowych sprawach, ale również się zrelaksować. Najważniejsze by miejsce było takie, która pozwala nam poczuć się dobrze, które jest zgodne z naszymi pragnieniami i naturą.
  • rower. Coraz chętniej wybierana forma spędzania wolnego czasu zarówno w małym mieście jak i większych aglomeracjach. Mamy więcej ścieżek rowerowych, można odwiedzić atrakcje lokalne, wybrać się na przejażdżkę do parku.

2. Zrób coś pożytecznego

Remont mieszkaniaWielu osobom właśnie praca przynosi dużą satysfakcję, ale nie mówimy tutaj o tej którą wykonują w tygodniu. Bardziej chodzi o takie dodatkowe zajęcia i rzeczy, często fizyczne. Osobom które praktycznie codziennie siedzą przy biurku, aktywność fizyczna czyli trochę ruchu, pozwala wyładować emocje i zmęczyć organizm. A przecież każdy tego potrzebuje!

  • posprzątaj garaż lub zrób porządek w rzeczach których dawno nie ruszałeś.
  • może mały remont? Trochę zmian? Weekend to dobry czas by zaplanować np. sobotę na odświeżenie wyglądu któregoś z pomieszczeń.
  • zakupy – to stety / niestety częsty wybór polaków. Spędzamy coraz więcej czasu w galeriach handlowych i centrach rozrywki. Tym samym relaksując się na zakupach.
  • gotowanie i pieczenie. Pozwala bardzo odpocząć. Gotując skupiamy się na przygotowaniu aktualnych potraw, w tym czasie nie myślimy o innych rzeczach. Pozawala to naszej głowie trochę odetchnąć, a pyszny obiad czy ciasto zawsze znajdzie amatorów!

Pomysłów jest bardzo dużo. Trzeba się zastanowić i dobrać najlepszy dla siebie, tak by nie zmarnować tego czasu.

 

PieniądzeChcesz dobrze spędzić weekend i potrzebujesz gotówki?

Planujesz remont, wyjazd ze znajomymi czy zakupy?

Zobacz oferty nowych pożyczek online, odbierz szybko pieniądze i zrealizuj swoje plany!