Jak wybrać dobrą pożyczkę, przez internet?

Jak wybrać dobrą pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy, które cechy w ofercie pożyczki są istotne. To bardzo proste, ale dobrze jest o tym wiedzieć.

Przed podjęciem decyzji na którą pożyczkę się decydujemy, warto odpowiedzieć sobie wcześniej na kilka pytań. To istotne, ponieważ odpowiedzi pomogą Ci w wyborze. Pierwszą kwestią jest kwota której potrzebujesz. Zastanów się czy wystarczy Ci suma do 3000 zł czy może będzie potrzebna większa np. 10000 zł.

Ważne pytania przy wyborze pożyczki przez internet

Kolejną decydującą z której oferty warto skorzystać jest okres na który chcesz pożyczyć pieniądze. Możemy rozdzielić taki czas na dwa typy. Oto krótkie definicje.

  1. Pożyczki na okres do 30-45 dni. Są to tak zwane pożyczki krótkoterminowe. Kiedyś zwane chwilówkami (obecnie odchodzi się od tego pojęcia). Pożyczasz po prostu na krótki okres czasu. Co jest ważne? Tutaj pożyczasz kwotę do 3000 zł i musisz ją oddać w jednej racie. Oczywiście termin jest nieprzekraczalny. Gdy trochę Ci się wydłuży, będziesz obciążony dodatkowymi opłatami czy odsetkami. Jaka jest zaleta takiej pożyczki? Przede wszystkim to, że firmy pozabankowe oferują swoim klientom atrakcyjne promocje. Bardzo ciekawą i atrakcyjną finansowo jest pierwsza pożyczka za darmo. Jeżeli jesteś klientem nowym firmy pożyczkowej otrzymasz pierwszą pożyczkę gratis. Oczywiście w sytuacji gdy oddasz ją w terminie. Gratis – polega na tym, że nie zostaniesz obciążony żadnymi dodatkowymi opłatami czy prowizjami. RRSO wynosi 0%.
  2. Pożyczki na okres 1 miesiąc do 24 miesięcy. To tak zwane pożyczki długoterminowe, często reklamowane jako pożyczki ratalne. Tutaj masz możliwość pożyczenia większej sumy pieniędzy. Okres pożyczki też jest dłuższy. Zobowiązanie oddajesz w wygodnych miesięcznych ratach. Jednak taka pożyczka może być ciut droższa. Po prostu doliczane są opłaty przygotowawcze oraz prowizje. Nie mniej jednak jest to bardzo dobra oraz wygodna alternatywa dla kredytu bankowego.

Podsumowując

Warto zastanowić się nad kwotą oraz okresem pożyczki. Czasami lepiej jest pożyczyć mniejszą sumę i szybciej oddać pieniądze. Niż spłacać długookresowe zobowiązanie. Zawsze warto realnie spojrzeć na swoje możliwości spłaty. Tak by nie zadłużyć się zbyt dużo. Z dobrymi ofertami pożyczek możesz zapoznać się przeglądając nasz ranking i zestawienie.