kredyt kredytem – ale dobre konto bankowe to również ważne jest – porównuję!

Rachunki opłaty notesNa moim blogu staram się wspominać o terminach związanych z pożyczaniem pieniędzy, problemami ze zdolnością kredytową, czy niestety dość mocno sprawdzaną przez banki historią kredytową.

Jednak kredyt to nie wszystko bo z reguły do kredytu banki zakładają nam konto. Ale czy warto z takiego konta korzystać?

Oczywiście to zależy czy jest ono darmowe czy nie i czy oferuje jakieś dodatkowe usługi. Przeanalizowałam ostatnio rynek i szczerze mówiąc jest kilka dobrych rachunków bankowych – takie zestawienie znalazłam na portalu specjalistycznym dedykowanym rachunkom bankowym – polecanekonta.pl

Myślę, że jeżeli wybierzemy kredyt w mBanku lub Millenium Banku to także oferowane przez nich konto bankowe jest bardzo atrakcyjne. Te banki i ich rachunki dają nam sporo dodatkowych funkcjonalności oraz pozwalają na aktywne połączenia z kontem poprzez aplikacje mobilne. Posiadają ponadto bardzo intuicyjną bankowość internetową.

Jak wynika z rankingu kont (portal topkonta.pl) bardzo wysoko znalazło się również konto w banku ING oraz Raiffeisen. To również sprawdzone rachunki – warto je otworzyć.

Co jeszcze?

konto powinno być darmowe

– idealnie jakby było oprocentowane

– dobrze gdy oferuje łatwy dostęp przez internet i aplikacje mobilną

– duża zaletą są programy lojalnościowe gdzie zarabiamy poprzez np. zakupy