Na co zwrócić uwagę pożyczając pieniądze?

Mówią, że pożyczki bierze się łatwo i szybko. Gorzej niestety jest z oddaniem zobowiązania, czyli ze spłatą. To niestety prawda, dla wielu osób terminowe regulowanie rat nie jest już takie proste i przyjemne. W dużej mierze problem wynika z wyboru niewłaściwej oferty. Dlatego dzisiaj postaramy się zwrócić uwagę na najważniejsze rzeczy, które są istotne przy wyborze pożyczki online czy kredytu bankowego.

Wybieramy szybką pożyczkę przez internet

Tutaj możliwości jest bardzo dużo, wynika to z tego, że na rynku finansowym w Polsce działa bardzo dużo firm pożyczkowych. Typy pożyczek możemy podzielić na dwa rodzaje: pierwszym są szybkie pożyczki na okres do 45 dni, drugim pożyczki długoterminowe czyli inaczej zwane ratalnymi. Każda pożyczka cechuje się parametrami, które są ważne, bo dzięki nim od razu możemy ocenić czy oferta jest tania czy droga.

Rachunki opłaty notes

Najważniejszym czynnikiem jest RRSO – czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Mówi ona o tym ile procent więcej będziemy musieli oddać jako opłaty i odsetki. Jednym słowem im RRSO jest niższe tym lepiej – wtedy pożyczka jest tańsza. Można to łatwo zauważyć przy pożyczkach krótkoterminowych, które są oferowane w promocji. Najczęściej pierwsza pożyczka jest za darmo, czyli taka udzielona nowemu klientowi – osobie, która pierwszy raz korzysta z usług danego pożyczkodawcy. Dla takich osób i promocyjnych pożyczek koszt RRSO wynosi 0%, jest to całkowicie bezpłatna oferta, czyli ile pożyczysz pieniędzy tyle musisz oddać w terminie. Jeżeli to zrobisz, nie zapłacisz żadnych dodatkowych odsetek czy kosztów. To właśnie idealna możliwość na szybkie i tanie, a w zasadzie darmowe pożyczenie pieniędzy.

Inaczej wygląda sytuacja dla ofert pożyczek długoterminowych, tutaj koszty są trochę większe, ze tego względu że możemy pożyczyć większą sumę pieniędzy, na dłuższy okres czasu. Nasze zobowiązanie regulujemy w wygodnych ratach (stąd nazwa pożyczki ratalne – a te znajdziesz na portalu chwilowkanaraty24.pl), co miesięcznych. Tutaj również prezentowany jest parametr RRSO i ten parametr powinien być jak najniższy. Im jego wartość jest mniejsza, tym pożycza jest tańsza, a co za tym idzie łatwiejsza do spłaty.

Zobacz nasz duży ranking pożyczek online

Zawsze warto również zastanowić się ile tak naprawdę potrzebujemy pieniędzy. Jeżeli nie dużo, to pożyczmy mniejszą kwotę. Jednym słowem – nie warto pożyczać na zapas. Dlaczego? Koszty wyższych pożyczek wzrastają, druga sprawa, jeżeli z jakiegoś powodu nie uregulujesz należności w terminie zostaną Ci doliczone odsetki karne, a wiadomo im jest większa kwota pożyczki, tym te odsetki są wyższe. Dlatego zawsze dobrze jest pożyczać, dokładnie tyle ile tak naprawdę potrzebujemy.

Eksperci twierdzą, że dzięki rozsądnemu planowaniu budżetu oraz korzystaniu z promocji, takich jak darmowe pożyczki. Można dużo szybciej zrealizować więcej swoich planów, nie ponosząc przy tym dużych kosztów. Coraz więcej Polaków decyduje się na taki właśnie sposób szybszego spełniania marzeń.

Wybieramy kredyt gotówkowy bankowy online

Tutaj podobnie jak w przypadku pożyczek internetowych, ważnym parametrem jest RRSO, które mówi nam o koszcie kredytu. Jednak w przypadku ofert bankowych bardzo często dochodzą dodatkowe opłaty, które też trzeba wziąć pod uwagę. Mianowicie pierwszą jest prowizja bankowa, czyli tak naprawdę opłata, za to że w ogóle chcemy wziąć kredyt. Kolejnym dodatkowym kosztem jest ubezpieczenie do kredytu, bardzo często można spotkać oferty bez ubezpieczenia, ale w większości banków przynajmniej podstawowe ubezpieczenie jest wymagane (chroni ono nas i bank, w przypadku nieprzewidzianych sytuacji, czyli np. nagłego zachorowania czy utraty pracy). Te dwie kwestie mogą znacznie podwyższyć koszt raty.

Mężczyzna rozmowa o pieniądzach

Również oprocentowanie to jedna z najistotniejszych składowych, tutaj im jest niższe tym lepiej. (atrakcyjne oferty kredytowe znajdziesz na portalu polecane-kredyty.pl) Czasami można trafić na promocje bankowe i wtedy rzeczywiście można liczyć na niskie procenty, co przekłada się na dużo niższe raty i ogólnie pojęty koszt kredytu.

Zwróć uwagę na:

  • koszt kredytu
  • jego oprocentowanie i podane RRSO
  • dodatkowe obciążenia takie jak ubezpieczenie czy prowizja / opłata przygotowawcza

Zaletą kredytów bankowych, które coraz częściej można też wziąć przez internet, czyli bez konieczności wizyty w placówce banku, jest wyższa kwota pożyczki oraz dłuższy czas kredytowania. Taki kredyt może sięgać kwoty nawet 120000zł rozłożonej na ok 60 miesięcy czyli na 5 lat. W ostatnim czasie obserwujemy w Polsce wzrost udzielanych kredytów na wyższe kwoty. Ma to najprawdopodobniej związek z tym, że Polacy planują poczynić większe inwestycje i po prostu potrzebują większej gotówki. Mając stałą i stabilną pracę oraz dobry dochód większy kredyt nie stanowi dużego problemu.

Zwróć uwagę na te najważniejsze cechy a pożyczka będzie tania

To prawda, dobrze wybierając i decydując się na tanią ofertę, zarówno firmy pożyczkowej lub banku, możemy wiele zaoszczędzić. Późniejsza spłata rat również nie będzie taka ciężka. Czasami warto poświęcić chwilę więcej, by wybrać dobrą pożyczkę i co najważniejsze tanią. Pozwoli to wiele zyskać i ułatwić spłatę.


 

Na łamach naszego bloga prezentujemy zarówno kredyty gotówkowe bankowe jak i szybkie pożyczki online. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i dokonania dobrego wyboru. Wszystkie formalności można załatwić wygodnie przez internet!

Pomocna okazać się może również lista pożyczek, dzięki temu mamy rozeznanie jakie firmy działają na rynku i co oferują.
Wszystkie chwilówki – dostępne są na portalu wszystkiechwilowki.i-chwilowka.pl