Pożyczka na komunię

Majówka. Komunie.

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie dla każdego dziecka. Jest to ogromne przeżycie, jest to również duże wyzwanie finansowe zarówno dla Ciebie jeżeli jesteś rodzicem, a także jeżeli zostałeś zaproszony. Wydatki komunijne w dzisiejszych czasach liczone są w tysiącach złotych.

Przygotowanie I Komunii to koszt nawet kilku tysięcy złotych

Doskonale o tym wiedzą wszyscy rodzice. Kiedyś, dzisiaj już coraz rzadziej komunie organizowało się w mieszkaniu. Zapraszało się rodzinę, gotowało większy obiad i można było ten dzień spędzić w domowej atmosferze. Obecnie coraz popularniejsze są możliwości jakie oferuje katering. Wynajmujemy salę, lokal, gdzie tak naprawdę obsługa gwarantuje nam podawanie na bieżąco ciepłych dań i ciast. To bardzo wygodna opcja, ponieważ sami nie musimy tak bardzo być zaangażowani w przygotowania. Jednak wszystko kosztuje, niekiedy komunię można porównać do małego wesele. Zapraszamy ok 30 osób wtedy koszt może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych.

Zostałeś zaproszony na Komunię – prezent może nie być tani

Częściej niż organizowanie Komunii spotkamy się z tym, że będziemy na nią zaproszeni. Jako rodzice chrzestni lub rodzina. Tutaj również czekają nas spore wydatki. Zwykło się mówić, że z roku na rok ambicje jeżeli chodzi o prezenty są dużo większe. Kiedyś wystarczył zegarek obecnie kupuje się laptopy, biżuterię czy daje pieniądze. Chrzestni muszą być przygotowani na prezent o wartości nawet 2000 zł, to już bardzo dużo. Niestety takie mamy czasy.

Jak poradzić sobie z wydatkami?

Żeby w tym okresie wesprzeć domowy budżet, warto skorzystać z dobrej pożyczki online lub kredytu. Jeżeli mamy stały dochód i np. wiemy, że za miesiąc dostaniemy wypłatę, możesz skorzystać z szybkiej pożyczki krótkoterminowej. W przypadku gdy chcesz pożyczyć większą sumę lub na dłuższy okres czasu polecamy pożyczkę ratalną.

  • Zaletą pożyczek krótkoterminowych jest ich łatwa dostępność oraz liczne promocje np. pierwsza pożyczka za darmo. Dobre oferty można znaleźć na portalu DoradcaFinansowy24.pl.
  • Pożyczka długoterminowa, czyli na raty, daje Ci możliwość pożyczenia wyższej kwoty oraz jej spłaty w wygodnych co miesięcznych ratach. Możesz pożyczyć nawet 15000 zł lub więcej. Liczba rat sięga do 36. Dobre oferty firm pożyczkowych, które oferują pożyczki ratalne przedstawiono na portalu ChwilowkaNaRaty24.pl.
  • Możesz również zapoznać się z rankingiem pożyczek online, który przedstawiamy na naszym blogu.

Cztery dobre pożyczki z których sfinansujesz wydatki majówkowe