Pożyczka na komunię

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie dla każdego dziecka. Jest to ogromne przeżycie, jest to również duże wyzwanie finansowe zarówno dla Ciebie jeżeli jesteś rodzicem, a także jeżeli zostałeś zaproszony. Wydatki komunijne w dzisiejszych czasach liczone są w tysiącach złotych.

Przygotowanie I Komunii to koszt nawet kilku tysięcy złotych

Doskonale o tym wiedzą wszyscy rodzice. Kiedyś, dzisiaj już coraz rzadziej komunie organizowało się w mieszkaniu. Zapraszało się rodzinę, gotowało większy obiad i można było ten dzień spędzić w domowej atmosferze. Obecnie coraz popularniejsze są możliwości jakie oferuje katering. Wynajmujemy salę, lokal, gdzie tak naprawdę obsługa gwarantuje nam podawanie na bieżąco ciepłych dań i ciast. To bardzo wygodna opcja, ponieważ sami nie musimy tak bardzo być zaangażowani w przygotowania. Jednak wszystko kosztuje, niekiedy komunię można porównać do małego wesele. Zapraszamy ok 30 osób wtedy koszt może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych.

Zostałeś zaproszony na Komunię – prezent może nie być tani

Częściej niż organizowanie Komunii spotkamy się z tym, że będziemy na nią zaproszeni. Jako rodzice chrzestni lub rodzina. Tutaj również czekają nas spore wydatki. Zwykło się mówić, że z roku na rok ambicje jeżeli chodzi o prezenty są dużo większe. Kiedyś wystarczył zegarek obecnie kupuje się laptopy, biżuterię czy daje pieniądze. Chrzestni muszą być przygotowani na prezent o wartości nawet 2000 zł, to już bardzo dużo. Niestety takie mamy czasy.

Jak poradzić sobie z wydatkami?

Żeby w tym okresie wesprzeć domowy budżet, warto skorzystać z dobrej pożyczki online lub kredytu. Jeżeli mamy stały dochód i np. wiemy, że za miesiąc dostaniemy wypłatę, możesz skorzystać z szybkiej pożyczki krótkoterminowej. W przypadku gdy chcesz pożyczyć większą sumę lub na dłuższy okres czasu polecamy pożyczkę ratalną.

  • Zaletą pożyczek krótkoterminowych jest ich łatwa dostępność oraz liczne promocje np. pierwsza pożyczka za darmo. Dobre oferty można znaleźć na portalu DoradcaFinansowy24.pl.
  • Pożyczka długoterminowa, czyli na raty, daje Ci możliwość pożyczenia wyższej kwoty oraz jej spłaty w wygodnych co miesięcznych ratach. Możesz pożyczyć nawet 15000 zł lub więcej. Liczba rat sięga do 36. Dobre oferty firm pożyczkowych, które oferują pożyczki ratalne przedstawiono na portalu ChwilowkaNaRaty24.pl.
  • Możesz również zapoznać się z rankingiem pożyczek online, który przedstawiamy na naszym blogu.

Cztery dobre pożyczki z których sfinansujesz wydatki majówkowe