Ile można pożyczyć pieniędzy w pożyczkach?

Pożyczenie pieniędzy w banku czy firmie pożyczkowej nie zawsze jest proste. Jest kilka czynników które mają wpływ na decyzję czy otrzymamy gotówkę, czy jednak dostaniemy odmowę. Jedną z głównych rzeczy sprawdzanych przy udzielaniu pożyczek jest weryfikacja klienta inaczej zwana badaniem zdolności kredytowej.

Które cechy są ważne przy zdolności kredytowej? Każdy klient posiada kilka cech bardzo istotnych dla pożyczkodawcy. Są to dochody, stabilność finansowa, bieżące zadłużenie oraz lista aktywnych zobowiązań. Na podstawie tych kilku czynników wyliczana jest tak zwana zdolność kredytowa, czyli informacja o tym, jaką kwotę można pożyczyć klientowi tak by był on w stanie spłacić zobowiązanie terminowo.

Jaką kwotę można pożyczyć? Najważniejsze z punktu widzenia kredytobiorcy to kwota którą można pożyczyć. Nie zawsze jest ona duża. Przykładowo, dla pożyczek online krótkoterminowych przez internet kwota ta może wynosić maksymalnie 3000zł. Są to pożyczki oferowane na okres do 30 dni z jednorazową formą spłaty zobowiązania.

Pożyczka 1000zł za darmo

Dla takich ofert aktualnie dostępna jest pierwsza pożyczka bezpłatna, ale tylko na kwotę do 1000zł. To niedużo, ale jest to wynik bieżącej sytuacji rynkowej (kiedyś za darmo była oferowana pożyczka do kwoty 3000zł).

Są jeszcze pożyczki ratalne, czyli zobowiązania przypominające tradycyjny kredyt bankowy, ale zaciągane u pożyczkodawcy nie będącym bankiem. Tutaj można otrzymać wyższą kwotę, której spłata jest rozłożona na raty miesięczne. Okres zobowiązania, czyli pożyczki może wynosić do 36 miesięcy. Niestety nie zawsze takie pożyczki są tanie, tutaj doliczane są już odsetki i prowizje (zobacz najlepsze pożyczki).

Pomimo to, warto skorzystać z możliwości otrzymania gotówki, ponieważ firmy pożyczkowe nadal sprawdzają zdolność kredytową w mniejszym stopniu niż banki. To duża zaleta, bo nie każdy dysponuje odpowiednimi dochodami czy niskim zadłużeniem. Przede wszystkim dobrze jest sprawdzić wiele ofert, porównać je ze sobą oraz zadecydować którą wybrać.

Trudna decyzja jaką pożyczkę wybrać

Gdzie znaleźć dobrą tanią pożyczkę? Decyzja może nie jest prosta, może z pomocą przyjść lista pożyczek, gdzie w prosty sposób można sprawdzić co oferuje obecnie każda z firm pożyczkowych. Podobnie banki coraz częściej swoje oferty oferują przez internet, czyli kiedyś tradycyjny kredyt bankowy, dzisiaj można wziąć całkowicie online. Bardzo prosto, sprawnie i szybko!

Poniżej przedstawiamy, aktualną listę dobrych pożyczek online. Ważna zaleta to możliwość zawnioskowania o pożyczkę przez internet ale o każdej porze dnia czy nocy, takie pożyczki udzielane są przez 24h/7dni. Dobre zestawienie znajdziesz na portalu Kasiorka24.pl

Lista pożyczek (24/7dni)