jak wyjść z długów chwilówek?

Duże zadłużenie jest bardzo niekomfortową sytuacją. Nie tylko obciąża nas finansowo, ale również psychicznie, uniemożliwiając podjęcie kolejnych kroków w swoim życiu. Dzisiaj postaramy się poruszyć temat związany z nieuregulowanymi zobowiązaniami i jak można sobie z takim stanem poradzić.

Zobowiązania finansowe powstają w sytuacji gdy korzystamy z produktów finansowych oferowanych przez banki czy firmy pożyczkowe. Mamy na myśli tutaj pożyczki oraz kredyty. Nie zawsze są to jedyne obciążenia, warto mieć świadomość że tak naprawdę każda z rzeczy czy rachunek szczególnie stały – jest dla każdego i ciebie i nas obciążeniem. Dlatego na samym początku przeanalizuj swoją sytuację i budżet.

Kredyt konsolidacyjny to skuteczne narzędzie do spłaty wielu długów i scaleniu zobowiązań (np. chwilówek) w jedną stałą atrakcyjną co miesięczną ratę kredytową. Oferty banków i pożyczek konsolidacyjnych przedstawiamy poniżej.

Zastanów się jakie obciążenia i zobowiązania życiowe – takie związane z opłatami i finansami dotyczą Ciebie cyklicznie. Poniżej krótka lista jaki typ zobowiązania weź pod uwagę.

  • opłaty za mieszczanie (czynsz, prąd, woda, gaz)
  • opłaty za telefon komórkowy (co miesięczny abonament)
  • rachunek za TV i kablówkę
  • leasing (często zaciągany na zakup samochodu firmowego lub narzędzi do firmy)
  • kredyty ratalne (często na zakup sprzętu agd, nowego smartfona itp.)
  • kredyty gotówkowe (pożyczka bankowa na różną kwotę, czasami jest to niewielki kredyt, czasami dość duży lub nawet kilka pożyczek)
  • pożyczki pozabankowe (zobowiązania do spłaty zaciągnięte w firmach pożyczkowych np. chwilówki)
  • alimenty (jeżeli dotyczy to Ciebie)

To tylko podstawowe punkty które trzeba przeanalizować patrząc na swoją sytuację finansową. Dodatkowo obciążenia możemy podzielić na dwie grupy – takie które trzeba spłacić czyli wszystkiego rodzaju kredyty oraz te które mamy stałe co miesiąc czyli np. czynsz za mieszkanie czy prąd (tych raczej nie obniżymy tak łatwo czy ich nie spłacimy).

Zobowiązania finansowe a nasza zdolność kredytowa

bezpieczeństwoW przypadku zobowiązań kredytowych istotne jest czy spłacamy je terminowo czy nie. Ogólnie wszystkie powyższe wymienione zobowiązania są zaliczane do zdolności kredytowej sprawdzanej przy pożyczkach, czyli gdy będziesz ubiegać się o pożyczenie pieniędzy będą one brane pod uwagę. Tak jak wspomnieliśmy ważna jest kwestia terminowej spłaty. Tzn. czy w przypadku rat kredytowych nie mamy już zaległości karnych czyli dodatkowych odsetek. Sytuacja taka powoduje fakt, że trafiamy do windykacji i mamy złą historię w bazach o klientach np. BIK.

Konsolidacja pożyczek rozwiązaniem na wyjście z wielu obciążeń kredytowych

Rozwiązaniem na spłatę wielu opcji kredytowych jest ich konsolidacja czyli scalenie w jedną pożyczkę, a właściwie kredyt. Polega to na tym, że w banku w którym wnioskujemy o taki produkt podajemy wszystkie zobowiązania. Bank spłaca je za nas i są one zamykane, a nam przedstawiana jest jedna rata skonsolidowana czyli taka która uwzględnia nasze długi i jest ona rozkładana na dany okres czasu.

Dodatkowo w przypadku kredytu konsolidacyjnego możesz dobrać kwotę wolną, mówiąc inaczej wszystkie Twoje zobowiązania zostaną spłacone i dodatkowo otrzymasz np. 3000zł na raty. Zostanie to podliczone i bank przedstawi Ci jedną ratę, która będzie uwzględniała zadłużenie do spłaty oraz pożyczkę dodatkową (tą kwotę którą otrzymasz od ręki).

Gdzie szukać kredytu konsolidacyjnego do spłaty innych długów

Praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie taki produkt, dostępny dla klientów. Warto się zainteresować i zapoznać. Bardzo często to właśnie banki umożliwiają konsolidację chwilówek. Poniżej przedstawiamy propozycje, możesz złożyć wniosek wypełniając prosty formularz. Zależnie od banku albo od razu otrzymasz pieniądze lub skontaktuje się z Tobą doradca bankowy i przedstawi szczegóły oferty. To praktyczny sposób na pozbycie się wielu zobowiązań i scalenie ich w jedną często atrakcyjną ratę do spłaty.