Jakie są obecnie koszty pożyczki?

Aktualna sytuacja związana z pandemią spowodowała duże zamieszanie w gospodarce, podobnie jest w branży finansowej. Tutaj także koszty pożyczek czy kredytów bankowych uległy zmianie. Z rynku zniknęły tak zwane darmowe pożyczki dla nowych klientów. Oznacza to, że obecnie za każdą udzieloną pożyczkę naliczana jest prowizja oraz oprocentowanie jest jest zerowe.

Najłatwiej sprawdzić to oceniając współczynnik RRSO czyli rzeczywistą roczną stopę procentową. Im jest on niższy, tym koszt pożyczonych pieniędzy jest mniejszy, czyli pożyczka jest tańsza. Dla darmowych pożyczek RRSO wynosiło 0%, obecnie wynosi co najmniej 518%.

Prowizje zostały wprowadzone głównie przez zmianę przepisów prawnych. Firmy pożyczkowe ustalały kiedyś nawet wyższe oprocentowanie, obecnie koszt pożyczki wynosi jak dla przykładu poniżej.

ikonka infoAktualne koszty pożyczki online

  • pożyczka 3000 zł
  • RRSO 518,11%
  • prowizja 464,77 zł
  • odsetki 19,73 zł
  • okres pożyczki 30 dni

 

Jak widać nie są to niskie koszty, ale warto zaznaczyć, że o taką pożyczkę możemy zawnioskować przez 24h o każdej porze dnia czy nocy (lista pożyczek 24h dostępna jest na portalu Kasiorka24.pl). Może to być nawet 4ta nad ranem. Pieniądze są wypłacane bezpośrednio na konto bankowe za pomocą szybkie przelewu.

Czy banki udzielają kredytów online?

Tak, sytuacja zmusiła wiele firm, a także banków do skupienia się bardziej na strefie „online”. Obecnie praktycznie o wszystkie produkty bankowe możesz zawnioskować przez internet i je uruchomić. Wiele banków ma w swojej ofercie kredyty, po listę dobrych kredytów bankowych odsyłam na portal http://wszystkiechwilowki.i-chwilowka.pl/wszystkie_kredyty.php.

Z pewnością przed podjęciem decyzji dobrze jest zapoznać się z umową kredytową. Sprawdzić dokładnie jakie są opłaty, prowizje i oprocentowanie. Następnie zastanowić się jakiej kwoty potrzebujemy, ponieważ nie warto pożyczać za dużo.

Chodzi o to by późniejsza spłata pożyczki czy kredytu była łatwiejsza. Im większa kwota, tym koszty są większa, a co za tym idzie trudniej oddać pieniądze w terminie. Dlatego pożyczajmy z głową, kredytu nie należy się bać, ale należy pożyczać rozsądnie. Dobra informacja to fakt, że aktualnie stopy procentowe w Polsce są bardzo niskie i to powoduje, że także spadły raty kredytowe, zostało obniżone oprocentowanie, a co za tym idzie kwota raty jest niższa.


Lista wszystkich pożyczek wraz kosztami (informacje dostępne po kliknięciu w klawisz „Złóż wniosek”)