na co najchętniej przeznaczamy pieniądze z pożyczek?

Można powiedzieć że „ilu klientów – tyle powodów” na które pożyczane są pieniądze w firmach pożyczkowych. Jednak są rzeczy czy sytuacje na które najczęściej potrzebujemy gotówki. Na przełomie lat zmienił się cel pożyczek. Jeszcze rok czy kilka lat temu pożyczaliśmy z konieczności czyli będąc w trudnej sytuacji materialnej wymagającej szybkiej pomocy finansowej. Dzisiaj jest już inaczej.

Zakupy na pierwszym miejscu

Na pierwsze miejsce wysunęły się pożyczki ratalne. Tutaj coraz chętniej przeznaczamy pieniądze na zakupy dóbr konsumpcyjnych. Głównie są to ciuchy, kosmetyki, sprzęt RTV lub AGD. Także zakupy butów są bardzo częstym powodem skorzystania z pożyczki tym bardziej że właśnie kwotę do 3000 zł można otrzymać obecnie całkowicie za darmo. Firmy pożyczkowe oferują dla swoich nowych klientów promocję pt. „pierwsza pożyczka za darmo„, dzięki temu klienci którzy pożyczą i oddadzą pieniądze w terminie nie zapłacą żadnej prowizji.

Panie najchętniej przeznaczają pożyczoną gotówkę na zakup sukienki, kosmetyków lub butów (często są to szpilki). Jeżeli chodzi o panów tutaj prym wiedzie sprzęt RTV (telewizory, nagłośnienie) ale także akcesoria czy części do samochodu. Można powiedzieć, że akurat pożyczka w kwocie ok 2000 zł może być odpowiednia do wykonania bieżących napraw swojego pojazdu.

Wyjazdy turystyka i odpoczynek

Na przełomie lat zmieniło się także podejście do życia. Coraz więcej osób patrzy na siebie i swoją rodzinę chcąc z nimi spędzić więcej czasu oraz odpocząć. Z tego powodu chętniej pożyczamy na wyjazd weekendowe ze znajomi czy urlopowe z rodziną. Obecnie za kwotę 3000 zł – 4000 zł można spokojnie polecieć na tygodniowy urlop za granicę.

Podobnie w przypadku wyjazdu na weekend za kwotę 1000zł można spędzić weekendowe dwa noclegi w dobrym hotelu w Zakopanem lub nad polskim morzem. To coraz bardziej kusi Polaków dlatego turystyka rozwija się dość prężnie.

Opłaty i zaległości finansowe

Troszkę mniejszym celem zaciąganych pożyczek jest przeznaczanie na zaległości w opłatach czy bieżące rachunki. Nadal jest sporo osób które borykają się z nieuregulowanym zadłużeniem czy po prostu bieżącymi rachunkami za mieszkanie, telefon czy prąd. Jednak skala ta zmniejsza się z roku na rok. Jest to zapewne związane z lepsza polityką rządową w zakresie wsparcia najbiedniejszych osób w kraju.

W przypadku osób które nie są dobrymi klientami czyli takimi z zadłużeniem czy niskimi dochodami, skorzystanie z pożyczki może być utrudnione. Firmy pożyczkowe badają zdolność kredytową swoich klientów i podejmują decyzję czy przyznać pożyczkę czy wydać odmowę. Mimo to nadal łatwiej otrzymać pieniądze od pożyczkodawcy w kraju niż od banku. W przypadku banków weryfikacja zdolności kredytowej jest dość duża.

Pieniądze tabelka obliczenia pożyczka

 

Gdzie szukać pieniędzy?

Dobre miejsca gdzie znajdziesz listę pożyczek dla zadłużonych:

  • zadluzeni.com.pl – portal ze spisem pożyczek, także dla osób ze złą zdolnością kredytową
  • ratalna.com.pl – portal z pożyczkami na raty
  • pozyczkamobilna.pl – lista szybkich pożyczek przez internet dostępna wygodnie przez smartfona