Pożyczki w Święta i dni wolne

Nie zawsze mamy czas by pożyczyć pieniądze w czasie tygodnia lub po prostu zdarzają się sytuacje gdy gotówka potrzebna jest na już. Co wtedy zrobić gdy jest dzień świąteczny? Czy pożyczki są dostępne i można wnioskować o pieniądze? Postaram się odpowiedzieć na te pytania, dodatkowo rekomendując kilka ofert i miejsc gdzie znajdziemy tanie chwilówki krótkoterminowe oraz pożyczki długoterminowe.

 

Wygoda oraz możliwość otrzymania pieniędzy nawet w czasie niepracujących dni daje duże poczucie komfortu. Dzięki temu nawet nieprzewidziane sytuacje, które mogą zaskoczyć każdego, są do rozwiązania o ile oczywiście chodzi o sprawy materialne czy finansowe.

Czy o pożyczkę można wnioskować w Święta?

Krótko odpowiadając to tak, o pożyczkę możemy wnioskować zawsze. Różnica jest jednak taka, że złożenie wniosku nie zawsze oznacza wypłacenie pożyczki, nawet jeżeli mamy dobrą zdolność kredytową. Chodzi o to, że część firm zbiera wnioski przez 24h jednak decyzje kredytowe wydawane są dopiero w dzień pracujący. Jednak coraz więcej pożyczkodawców korzysta z systemów weryfikacji klientów online.

Dzięki temu praktycznie od razu analizowana jest sytuacja danego klienta oraz podejmowana odpowiednia decyzja. Sprawdzany jest dochód, zadłużenie bieżące oraz zaległości w spłatach. Tak samo jak w przypadku tradycyjnego kredytu w banku z małą różnicą że w przypadku pożyczek online ta weryfikacja może być łagodniejsza.

Podsumowując po prostu łatwo otrzymasz pieniądze. Większość firm działających internetowo wypłaca pieniądze także w Święta. Musisz posiadać konto bankowe obsługiwane przez pożyczkodawcę (obecnie praktycznie każdy bank jest obsługiwany). Dzięki temu po otrzymaniu akceptacji czyli decyzji pozytywnej pieniądze są wypłacane bezpośrednio na Twój rachunek w banku.

Gdzie szukać pożyczki w Święta?

Z pomocą może przyjść „lista pożyczek„. To bardzo ułatwia podjąć decyzję ponieważ łatwo można ze sobą porównać od razu kilka ofert pożyczkowych. Dzięki temu decyzja jest dużo łatwiejsza. Ponadto mamy możliwość od razu przejścia do strony firmy pożyczkowej i skorzystania z pożyczki.

Poniżej przedstawiam taką właśnie listę. Warto zwrócić uwagę na współczynnik RRSO, im jest on niższy, tym pożyczka jest tańsza. Dodatkowo jeżeli potrzebujesz niewielkiej kwoty na krótki okres czasu np. 3000 zł na okres 30-40 dni warto skorzystać z promocji jaką oferuje większość pożyczkodawców – „pierwsza pożyczka za darmo”.

Takie oferty skierowane są do nowych klientów, czyli trzeba po raz pierwszy wnioskować o pieniądze w danej firmie oraz uregulować płatności w terminie. Dzięki temu nie zapłacimy żadnych prowizji oraz opłat, a oprocentowanie pożyczki wyniesie prawdziwe 0%.

Moje rekomendacje miejsc z pożyczkami:

  • pożyczki 24h – dobra lista dostępna na portalu PozyczkaMobilna.pl
  • ranking pożyczek – również dobra lista pożyczek dla osób ze słabszą zdolnością kredytową dostępna na portalu Zadluzeni.com.pl