Temat decyzji kredytowej – kontrowersyjny? Dlaczego Banki odmawiają kredytów?

kalkulatorW dzisiejszych czasach, czasach konsumpcjonizmu gdy klient jest najważniejszy odmowa udzielenia kredytu może być szokująca. Przecież można sobie pomyśleć, ja klient, przychodzę do Banku, chcę pożyczyć pieniądze by potem spłacać tą pożyczkę w ratach i to z dodatkowymi odsetkami, często nie niskimi, chcę dać zarobić bankowi, a bank nie chce mi udzielić kredytu. Jak to? Dlaczego?

Zdolność kredytowa, czyli wpływ na decyzję banku

Takie myślenie jest po części, prawidłowe, przecież bank to też firma, powinna się liczyć z klientem, szanować go. I tak jest! Banki bardzo dbają o swoich klientów, oferują szereg produktów dostosowanych pod poszczególne osoby, jednak w przypadku kredytów sprawa jest inna.

Tutaj niestety banki zobowiązane są przepisami obowiązującymi w Polsce i unii europejskiej, chodzi przede wszystkim o ograniczenie ryzyka kredytowego, gdy klient posiada zbyt wiele zobowiązań, lub nie zarabia wystarczająco dużo, w stosunku do kwoty którą chce pożyczyć stanowi dla Banku duże ryzyko. Ryzyko niespłaconego kredytu, kosztów windykacji itp. Z tego względu banki często są zmuszone wydać decyzję negatywną dla wniosku kredytowego. Jakie warunki są sprawdzane, listę sprawdzą Państwo na stronie decyzjakredytowaprewencja.pl również zachęcamy do zapoznania się z listą banków działających w Polsce na portal polskiebanki.com.pl to tam można zobaczyć najciekawsze oferty polskich banków. Polecamy zapoznanie się z różnymi ofertami i warunkami, gdyż zawsze można trafić na dobrą, ciekawą promocję która może być dla nas bardzo atrakcyjna!

Mając słabą zdolność kredytową czyli nieuregulowane zobowiązania i dość niskie zarobki, możesz ubiegać się jednak o pożyczkę. Dzięki temu, że firmy pozabankowe w mniejszym stopniu sprawdzają swoich klientów. Na łamach naszego portalu wypisaliśmy pożyczki bez zbędnej weryfikacji. Dobrze jest się z nimi zapoznać. Można tutaj złożyć wniosek wygodnie online i już po chwili przekonać się czy otrzymany pieniądze. Prosto i szybko, bezpośrednio na swoje konto bankowe.